تاپ استیج

تجهیزاتی برای شروع کار DJ

تجهیزاتی مورد نیاز برای شروع کار دیجی DJ

در این بخش سعی داریم به طوری کلی شما را با پیشینه صنعت دی جی و  تجهیزات اولیه که یک فرد  برای شروع کار دی جی DJ  احتیاج داره، آشنا کنیم.

1.دستگاه دی جی

اولین چیزی که شما را به عنوان یک دی جی در مراسم معرفی میکند  دستگاه دی جی شماست. حال میتواند یک ست دی جی  یا یک دستگاه کنترلر کوچک باشد.مهم مهارت شما در به کار گیری تمام قابلیت این دستگاه است که یادگیری این مهارت ها نیازمند آموزش اصولی , تمرین  و علاقه دارد. (مقاله در زمینه دستگاهای دی جی )

2.لپ تاپ

اگر از یک کنترلر دی جی استفاده میکنید حتما احتیاج به لپتاپ دارید اگر هم از ست دی جی استفاده میکنید نیازمند استفاده ازیک لپ تاپ یا کامپیوتر دسکتاب برای ذخیره و تبادل بانک موسیقی خود هستید.(مقاله در زمینه انتخاب لپتاپ مناسب دی جی)

دی جی شدن
برای دی جی شدن چه تحهیزات و لوازمی لازم

3.هدفون

جهت صف بندی و مرتبط سازی موزیک و سمپلر هایی که قصد پخش یا میکس انها را باهم دارید نیازمند استفاده از یک هدفون در اجرا خود هستید.(هیچ دی جی حرفه ای بدونه هدفون روی صحنه نمیره!!!!)(مقاله جامع تهیه هدفون مناسب دی جی )

آموزش حرفه ای دی جی
آموزش تخصصی دی جی شدن

4.بلندگو

اگربه صورت سیار فعالیت میکنید حتما باید یک بلندگو مناسب این کار تهیه کنید.یکی از فاکتورهایی هم که برای کسانی که به صورت سیار فعالیت میکنند باید در نظر داشته باشند سبک بودن تجهیزات اجراست.اگر هم برای شروع قصد اجاره این تجهیزات را دارید این کار را با دقت و از افراد قابل اعتماد انجام دهید!(مقاله در زمینه انتخاب بلندگو مناسب دی جی)

دی جی شدن
برای دی جی شدن چه تحهیزات و لوازمی لازم

5.میکروفن

شما برای ارتباط بر قرار کردن با مخاطبین نیاز به یک میکروفن دارید. یک اصل مهم در کار اجرا, ارتباط بر قرار کردن با شنوندهاست.شما به عنوان مدیر صحنه باید در حین برنامه توانایی ارتباط بر قرار کردن با مخاطبین خود را داشته باشید و  شور و اشتیاق درونی یتان را انها منتقل کنید.این کار تا حد زیادی در اجرای شما تاثیر گذار است. کاری که تمام دی جی های بزرگ در فستیوال های موسیقی انجام میدهند.

اموزش حرفه ای دی جی

6.تجهیزات نورپردازی

تنوع بسیاری زیادی در این زمینه وجود دارد.اما یک نکته مهم را در نظر بگیرید که همیشه زیاد بودن دلیل بر خوب نیست.سعی کنید در زمینه تهیه و انتخاب تجهزات نور پردازی از افراد متخصص مشورت بگیرید.برای شروع هم میتوانید این تجهیزات را اجرا کنید.

اگر قصد خرید تمام این تجهیزات را برای شروع دارید سعی کنید لوازمی تهیه کنید که مورد نیازتان باشد صرافا گران یا بزرگ بودن دلیلی بر خوب بودن نیست.
(در قسمت مقالات در رابطه با مواردی که در بالا اشاره شد به صورت جزیی تر صحبت شده.)

آموزش های ویدیویی
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

×