آموزش تخصصی صدابرداری اجرای زنده


ارائه جدیترین مقالات در زمینه موسیقی الکترونیک
و علوم پایه صدا


previous arrow
next arrow
Slider

چگونه دی جی شویم / سعی داریم به طوری کلی شما را با پیشینه حرفه دی جی و تجهیزات اولیه که یک فرد برای شروع کار دی جی( DJ  )حتیاج داره، آشنا کنیم.

1.دستگاه دی جی

اولین چیزی که شما را به عنوان یک دی جی در مراسم معرفی میکند دستگاه دی جی شماست. حال میتواند یک ست دی جی  یا یک دستگاه کنترلر کوچک باشد.مهم مهارت شما در به کار گیری تمام قابلیت این دستگاه است.(مقاله در زمینه آموزش دی جی  دستگاهای دی جی )

2.لپ تاپ دیجی

اگر از یک کنترلر دی جی استفاده میکنید حتما احتیاج به لپتاپ دارید.اگر هم از ست دی جی استفاده میکنید نیازمند استفاده ازیک لپ تاپ یا کامپیوتر دسکتاب برای ذخیره و تبادل بانک موسیقی خود هستید.(مقاله در زمینه انتخاب لپتاپ مناسب دی جی)

چگونه دی جی (DJ) شویم

3.هدفون دی جی

جهت صف بندی و مرتبط سازی موزیک و سمپلر هایی که قصد پخش یا میکس انها را باهم دارید نیازمند استفاده از یک هدفون در اجرا خود هستید.(هیچ دی جی حرفه ای بدونه هدفون روی صحنه نمیره!!!!)(مقاله جامع تهیه هدفون مناسب دی جی )

آموزش حرفه ای دی جی

4.بلندگو دی جی

اگربه صورت سیار فعالیت میکنید حتما باید یک بلندگو مناسب این کار تهیه کنید.یکی از فاکتورهایی هم که برای کسانی که به صورت سیار فعالیت میکنند حایز اهمیت است سبک بودن تجهیزات اجرا است.اگر هم قصد اجاره دارید این کار را با دقت و از افراد قابل اعتماد انجام دهید!(مقاله در زمینه انتخاب بلندگو مناسب دی جی)

5.میکروفن دی جی


شما برای ارتباط بر قرار کردن با مخاطبین نیاز به یک میکروفن دارید. یک اصل مهم در کار اجرا, ارتباط بر قرار کردن با شنوندهاست.شما به عنوان مدیر صحنه باید در حین برنامه توانایی ارتباط بر قرار کردن با مخاطبین خود را داشته باشید و  شور و اشتیاق درونی یتان را انها منتقل کنید.این کار تا حد زیادی در اجرای شما تاثیر گذار است. کاری که تمام دی جی های بزرگ در فستیوال های موسیقی انجام میدهند.

6.تجهیزات نورپردازی دیجی

تنوع بسیاری زیادی در این زمینه وجود دارد.اما یک نکته مهم را در نظر بگیرید که همیشه زیاد بودن دلیل بر خوب نیست.سعی کنید در زمینه تهیه و انتخاب تجهزات نور پردازی از افراد متخصص مشورت بگیرید.برای شروع هم میتوانید این تجهیزات را اجرا کنید.

اگر قصد خرید تمام این تجهیزات را برای شروع دارید سعی کنید لوازمی تهیه کنید که مورد نیازتان باشد صرافا گران یا بزرگ بودن دلیلی بر خوب بودن نیست.

اگر پاسخ سوال  چگونه دی جی (DJ) شویم را هنوز دریافت نکردید  (در قسمت مقالات  در رابطه با تجهیزات مورد نیاز دیجی که بالا اشاره شد با جزییات بیشتر صحبت شده)

Call Now Buttonتماس